VIZITEAZĂ MUZEUL ON-LINE

VIZITEAZĂ MUZEUL ON-LINE

Dragi vizitatori și prieteni ai Muzeului Național de Etnografie și Istorie Naturală,

Avem bucuria să Vă anunțăm că recent am lansat Turul Virtual al expoziției permanente „Natura. Omul. Cultura”, precum și două expoziții temporare, vernisate la finele anului 2016: „Tineri plasticieni inspirați de creația lui Mihail Grecu” și „Cânepa între mărire și abandon în lumea satului românesc din Țara Crișurilor”. Utilizatorii au posibilitatea de a parcurge sălile expoziționale ale muzeului și prin intermediul unei aplicații virtuale, disponibilă pe site-ul nostru: www.muzeu.md. Doar cu ajutorul unui click pe marcajele de pe ecran, puteți alege direcția excursiei și puteți vizualiza exponatele dorite.
Ne exprimăm încrederea că Turul Virtual al Muzeului Național de Etnografie și Istorie Naturală va deveni un instrument util pentru publicul larg, o sursă valoroasă de informații pentru elevi, studenți, cadre didactice și cercetători.